Stomatologia

Stomatologia

STOMATOLOGIA W ONKO-DENT

 

Prywatne gabinety stomatologiczne

W poradni stomatologicznej dbamy o profesjonalizm i oferujemy świadczenia stomatologiczne na najwyższym poziomie. Nasi lekarze stale podnoszą swoje kwalifikacje, a posiadany najnowszej generacji sprzęt umożliwia szybką i trafną diagnozę oraz przeprowadzenie leczenia w kompleksowy i komfortowy dla pacjenta sposób. Dysponujemy dwoma gabinetami, w których oferujemy pełen zakres świadczeń w wielu dziedzinach stomatologii.

 

Stomatologia zachowawcza

Leczenie próchnicy to jeden z najważniejszych aspektów opieki stomatologicznej. Dokładne oczyszczenie wszystkich ubytków próchnicowych oraz dalsza kontrola to klucz do utrzymania zdrowych i mocnych zębów na długie lata.

Staramy się również walczyć z przekonaniem, że wizyta u dentysty musi wiązać się z bólem - w tej walce pomaga nam szeroka gama znieczuleń, w tym znieczulenie komputerowe The Wand. Posiadamy również kamerę wewnątrzustną, dzięki czemu pacjent może sam obejrzeć ubytek przed leczeniem oraz wygląd zęba po wypełnieniu.

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie endodontyczne, inaczej zwane kanałowym, nie należy do najłatwiejszych. Komora zęba i kanały korzeniowe często wykazują znaczne różnice w budowie anatomicznej, nierzadko odbiegając od podręcznikowych schematów.

Dlatego, aby dokładnie oczyścić zainfekowane kanały, w "Onko-Dent" wykorzystujemy profesjonalny mikroskop, stworzony specjalnie do tego typu zabiegów. Duże powiększenie pozwala na dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów, co w połączeniu z ogromną dokładnością i cierpliwością naszych lekarzy znacznie zwiększa szanse na powodzenie leczenia. Przy pomocy mikroskopu można również wykonać powtórne leczenie endodontyczne, czy usunąć z kanału korzeniowego zaklinowane narzędzie.

Stomatologia estetyczna

Poprawę estetyki uzębienia można uzyskać na kilka różnych sposobów. Jednym jest zastosowanie estetycznych uzupełnień protetycznych, innym zaś zastosowanie materiału kompozytowego do odbudowy zniszczonego zęba.

Wygląd i kolor uzupełnień zawsze dobierany jest tak, by były one jak najbardziej naturalne i pasowały do pozostałych zębów oraz rysów twarzy. Metod jest wiele - nasi lekarze udzielą profesjonalnych rad i pomogą wybrać takie rozwiązanie, które będzie w stanie rozświetlić każdy uśmiech.

Protetyka stomatologiczna

Luki w uzębieniu mogą powodować szereg powikłań, jak na przykład przesuwanie się zębów sąsiednich czy wysuwanie zębów przeciwstawnych spowodowane brakiem podparcia.

To wszystko może w efekcie doprowadzić do zaburzeń w zgryzie, uszkodzenia pozostałych zębów, zaniku kości szczęk, a nawet nieodwracalnych zmian w stawie skroniowo-żuchwowym. Dlatego niezwykle istotne jest jak najszybsze uzupełnianie braków zębowych. Oprócz oczywistych korzyści funkcjonalnych, uzupełnienia protetyczne wykonywane w "Onko-Dent" zapewniają również doskonałą estetykę oraz poprawę komfortu pacjenta.

Stomatologia dziecięca

Dzieci, z racji swojego wieku, często nie potrafią prawidłowo doczyścić zębów, co jest przyczyną bardzo szybkiego rozwoju próchnicy. Dlatego bardzo ważne jest regularne zgłaszanie się ze swoją pociechą do lekarza stomatologa.

W gabinecie wykonujemy zabiegi z zakresu profesjonalnej profilaktyki próchnicy, takie jak lakierowanie zębów preparatem zawierającym wysokie stężenie fluoru czy lakowanie nowo wyrzniętych zębów stałych. Również leczenie próchnicy u dzieci stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek - bo jak wiadomo dzieci u dentysty najbardziej boją się bólu, a my walkę z bólem opanowaliśmy do perfekcji. Dzięki znieczuleniu komputerowemu The Wand nasz młody pacjent podda się leczeniu w miłej i komfortowej atmosferze.

Diagnostyka radiologiczna

Podstawą leczenia stomatologicznego jest diagnostyka. Oprócz badania klinicznego, niezwykle istotne jest również badanie radiologiczne. Potocznie nazywane "prześwietlenia" wykonywane są u nas przy pomocy dwóch oddzielnych aparatów rentgenowskich pracujących w technice cyfrowej.

Jeden umożliwia uzyskanie bardzo dokładnych zdjęć pojedynczych zębów, zaś przy pomocy drugiego wykonujemy przeglądowe zdjęcia całego uzębienia - czyli zdjęcia panoramiczne. Połączenie tych dwóch technik pozwala na dogłębną, indywidualną analizę każdego przypadku oraz daje naszym lekarzom pewność prawidłowej diagnozy.

Znieczulenie the Wand

W naszych gabinetach stosujemy Wand - komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje pacjentowi płyn znieczulający. Dzięki temu pacjent, a zwłaszcza dziecko nie odczuwa bólu podczas znieczulenia i zabiegu.

 

Znieczulenia Wand są świetną alternatywą dla tradycyjnego zastrzyku znieczulającego.
Wand to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń w gabinecie lekarza dentysty, które od wielu lat sprawdza się na całym świecie.

Dlaczego podanie znieczulenia Wand nie boli?

Wkłucie zwykłej igły zamieszczonej na strzykawce bywa bolesne. Dzieje się tak dlatego, iż przy zwykłym zastrzyku igła przechodzi przez unerwione, nie znieczulone tkanki. I nawet jeśli uraz mechaniczny jest niewielki, to pacjenci odczuwają wkłucie jako ból lub dyskomfort o różnym natężeniu.

W technologii Wand są wykorzystywane końcówki aplikacyjne, które co prawda posiadają igłę ale funkcjonują i wyglądają całkowicie inaczej niż strzykawka.

Końcówki aplikacyjne Wand umożliwiają lekarzowi bezpieczne i bezbolesne podanie znieczulenia. Specjalna, rotacyjna, unikalna technika prowadzenia końcówki w tkankach sprawia, iż pacjent nie odczuwa jej obecności w tkankach. W trakcie wprowadzania w głąb tkanek igły aplikowany jest płyn znieczulający. Płyn tworzy pewnego rodzaju osłonę na czubku igły - oznacza to, iż do tkanek dociera najpierw środek znieczulający, a dopiero potem, do znieczulonych już tkanek, zbliża się igła. W efekcie igła porusza się w znieczulonych już tkankach i dlatego pacjent nie odczuwa jej obecności.

Za pomocą końcówki Wand płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, tzn. taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn - nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania.

Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe, poniżej poziomu destrukcji tkanek o odczuć bólowych.

Podanie znieczulenia przy pomocy Wand trwa ok. 3 min. w zależności od miejsca i techniki znieczulania, przy czym natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone, można przystąpić do zabiegu.

Łagodna wizyta dla dziecka.

Wand to komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje maluchowi płyn znieczulający. Dzięki temu dziecko nie odczuwa bólu ani podczas znieczulenia, ani podczas zabiegu, na który z nim przyszliśmy.
Warto zadbać o to, aby brak lęku przed dentystą stały się trwałym nastawieniem dziecka, również w sytuacji, gdy ewentualne przyszłe leczenie może wiązać się z bólem.

Więcej informacji uzyskają Państwo pod adresem www.lagodnie.pl.

MediRaty - zabiegi w Onko-Dent na raty

MediRaty to system finansowania opracowany w odpowiedzi na specyficzne potrzeby i oczekiwania osób prywatnych, które opłacają zabiegi i leczenie w komercyjnych placówkach medycznych.

Korzystając z takiego finansowania Pacjent może liczyć na:

  • skróconą procedurę weryfikacji zdolności kredytowej,
  • łatwość w dostępie do informacji o placówkach i finansowaniu: formalności bez wychodzenia z domu
  • szybką realizację finansowania: nawet w dniu podpisania Umowy. Do obsługi Pacjentów dedykowany jest przeszkolony zespół profesjonalnych Konsultantów, którzy opiekują się nim przez cały okres trwania Umowy.

Więcej informacji odnośnie systemu finansowania i płatności ratalnych dostępnego dla pacjentów Onko-Dent znajdą Państwo pod adresem www.mediraty.pl

W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu

Lekarze stomatolodzy

Lucyna Słomian

Lucyna Słomian

Lekarz dentysta, specjalista I stopnia stomatologii ogólnej | Stomatologia zachowawcza, protetyka

Godziny przyjęć:

Pn., śr. 1400-1800
Wt., czw. od 800-1400

Bartosz Słomian

Bartosz Słomian

Lekarz dentysta, Master ortodoncji i ortopedii szczękowej | Ortodoncja

Godziny przyjęć:

Pn., czw. 1300-1800
Śr., pt. 800-1300

Mateusz Rogulski

Mateusz Rogulski

Lekarz dentysta | Chirurgia stomatologiczna, implantologia

Godziny przyjęć:

Wybrane wtorki w miesiącu 1400-1900

 

Magdalena Kozubska

Magdalena Kozubska

Lekarz dentysta | Stomatologia zachowawcza

Godziny przyjęć:

Pn. 830-1230
Wt. 1530-1900 

 

Daria Klimek

Daria Klimek

Lekarz dentysta | Stomatologia zachowawcza

Wt. 900-1300
Czw. 1400-1900

 

Bartłomiej Kozubski

Bartłomiej Kozubski

Lekarz dentysta | Stomatologia zachowawcza

Godziny przyjęć:

Pn. 800-1200

Kacper Klefas

Kacper Klefas

Lekarz dentysta | Endodoncja mikroskopowa

Godziny przyjęć:

Śr. 1300-1900

Halina Profic

Halina Profic

Rejestratorka medyczna

Aleksandra Niedźwiedź

Aleksandra Niedźwiedź

Higienistka stomatologiczna

Danuta Fydrych

Danuta Fydrych

Higienistka stomatologiczna

Zuzanna Sahin

Zuzanna Sahin

Higienistka stomatologiczna

Mariola Mielczarek

Mariola Mielczarek

Asystentka stomatologiczna

Gabinety

Wybierz gabinet i poznaj naszą ofertę oraz specjalistów
Ta strona używa plików cookies. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na używanie cookie.